• מצפה 1, קרית יערים, 9083800
 • 077-2023400
 • EN
 • FR
 • HE
 • הרי ירושלים מוסדות לטיפול פנימייתי (לשעבר מוסד בני-ברית)
 • מצפה 1, קרית יערים, 9083800
 • 077-2023400
 • EN
 • FR
 • HE
 • הרי ירושלים מוסדות לטיפול פנימייתי (לשעבר מוסד בני-ברית)

ניוזלטר מרץ 2021

סרטון בוגרי פנימיית "הרי ירושלים"

סרטון קצר המתאר את הצלחת שיטת הטיפול בפנימיית הרי ירושלים. בוגרי פנימיית הרי ירושלים חוזרים למקום שהיה עבורם בית ונתן להם את הכלים להתמודד עם הקשיים. ביום צילומים מרגש ביותר נפגשו הבוגרים עם הצוות שליווה אותם כשהיו חניכים בפנימייה ונתנו עצות לילדים המטופלים כיום בפנימייה. 

 העמותה בדקה

העמותה שמחה להשיק סדרת סרטונים המתארת את העבודה שנעשית בפנימייה, כל פעם מנקודת מבט אחרת.

והפעם, רכז ותיק מדבר על מה שמרגישים ילד או ילדה הנאלצים יום אחד להתנתק מאמא ואבא ולעבור מן הבית המוכר לפנימייה.

 

 בתקופה זו יותר מתמיד העזרה שלכם קריטית

כדי שנוכל להמשיך לשקם את ילדי הקצה של ישראל אנו מזמינים אתכם להצטרף לעיגול לטובה ובעזרת האגורות שייתרמו לעמותת הרי ירושלים מסכומי עסקאות 'לא עגולות' נוכל לאפשר את שעות הטיפול שילדי עמותת הרי ירושלים כל כך זקוקים להן. ככל שיהיו יותר מעגלים נצליח לתת לכל ילד וילדה את הטיפול שמתאים להם - טיפולים פסיכולוגיים, טיפול בעזרת מוזיקה, בעזרת בעלי חיים, ועוד.

עיגול לטובה - כסף קטן שמשפיע בגדול!

זה רק נראה מעט, אבל התרומה שלכם דרך עיגול לטובה היא מנוע צמיחה אדיר עבורנו. הצטרפו עכשיו

בבקשה הפיצו את הלינק bit.ly/DJHIgul למשפחה ולחברים ובקשו מהם להצטרף ל"עיגול לטובה" ולעגל לטובת הילדים שלנו

תודה רבה מילדי 'הרי ירושלים'מוקירים תודה לכל אנשי הצוות המסורים של "הרי ירושלים

הנהלת הפנימייה הפתיעה את העובדים המסורים בחלוקה של עציץ רקפות ופירות יבשים בסמוך לט"ו בשבט.

 משפחת הפועל ירושלים

לשמתחנו הרבה, בין סגר לסגר, מתקיים השנה חוג כדורסל בפנימייה. נערי קבוצות כרמל ולביא עולים כל שבוע בהתרגשות למגרש, על מדים של מחלקת הנועל של הפועל ירושלים. 

זכינו להיות חלק ממשפחת הפועל ירושלים תודות למפעל המדהים של מחלקת הנוער של הפועל ירושלים ובנק ירושלים, שנותן חסות לחוג.חנוכה ופורים בבית הילדים בעידן הקורונה

חגיגות חגי חנוכה ופורים בפנימיית "הרי ירושלים" הן בדרך כלל הפקות של ממש! גם השנה, למרות הקורונה, ועדת החגיגות דאגה  לכך שהילדים יוכלו לחגוג כמו שצריך.

מסיבת חנוכה חגיגית ומהנה התקיימה בהתאם למגבלות על ההתקהלויות; את הבוקר פתחו הילדים בחגיגה בביתנים השונים ולאחר מכן הגיעו למבנה בית הספר ושם, בחלוקה לקפסולות, השתתפו הילדים בפעילויות חנוכה שונות ומגוונות שכללו גם קישוט סופגניות וגם משחקי חנוכה שונים, ולקינוח – אכילת הסופגניות שקישטו וארוחת צהריים חגיגית!

קרנבל הפורים התפרש על פני יומיים ונפתח בתהלוכת התחפושות המסורתית במדשאות הפנימייה, בחלוקה לקפסולות. לאחר מכן חזרו הקבוצות לביתנים המקושטים, כל ביתן לפי נושא נבחר, והילדים שיחקו במשחקים ותחרויות. בניגוד לשנים קודמות שבהן התארחו הילדים בביתנים של הקבוצות האחרות ושיחקו במשחקים שהכינה כל קבוצה, השנה הכינה כל קבוצה ערכת משחק לקבוצות האחרות וכל קבוצה שיחקה בביתן שלה, כדי למנוע ערבוב של קפסולות. יחידת פלא הייתה ממונה על ארוחת ערב חגיגית בסגנון ארמון הסולטן, וכל קבוצה בתורה נהנתה מארוחה מפנקת באווירה מתאימה בחדר האוכל. למחרת נהנו הילדים ממסיבת דיסקו, בקפסולות.

גם בחנוכה וגם בפורים התפנקו הילדים במשלוחי מנות שהתקבלו באהבה רבה מחברים שתומכים בנו לאורך השנים. חברי ארגון Love153, אשר מעבירים חוגי טאיקוונדו ותפירה בהתנדבות לילדי הפנימייה, תרמו מארז אישי לכל ילד בחנוכה. חבלני משטרת ישראל במחוז ירושלים אשר מתנדבים בבית הילדים כבר שנים רבות ,והם חברים טובים ואהובים של הילדים, חילקו לכל ילד מארז אישי בחנוכה ומשלוח מנות בפורים. חברינו הטובים ממשרד עו"ד אגמון ושות' ארזו באופן אישי משלוח מנות לכל ילד בפורים. מספר חברים מהאזור דאגו אף הם לספק לכל ילד משלוח מנות בחג. בנוסף, כל קבוצה קיבלה מספר משחקי קופסה חדשים לביתן, תרומה לחג.  

לשמחתנו הרבה, גם בחופשת החנוכה וגם בחופשת הפורים קבוצת חופשה נהנתה ממגוון של פעילויות שהתקיימו בהתנדבות ובתרומה. כ-8 מתנדבים ממשרד עו"ד אגמון ושות' קיימו עם קבוצת חופשה של חנוכה פעילות מרתקת שכללה שעשועון עם מפעיל מבחוץ, יצירת חנוכיות מערכות אישיות ומשחקי רצפה ענקיים, דומינו ראלי, פינג פונג, ג'נגה ענקי, ועוד משחקים רבים שהתפרסו על כל מתחם חדר האוכל. כמו כן, הילדים והמתנדבים נהנו מארוחת המבורגרים וסופגניות לקינוח! הייתה אווירה מעולה ונוצר קשר מקסים בין המתנדבים לילדים. מצפים לפעילות הבאה בפסח! קבוצת חופשה של פורים נהנתה מהרקדה בסגנון טיק טוק על גבי מסך ירוק ומארוחת המבורגרים . תודות לחבר ותיק של הפנימייה שרצה לפנק את ילדי קבוצת חופשה!הסגר השלישי בבית הילדים

הגל השלישי שתקף את מדינת ישראל לא פסח על בית הילדים שלנו, אשר נכנס אף הוא לסגר שלישי. לצערנו, במהלך הסגר היינו צריכים להתמודד עם מספר רב של אנשי צוות חולים ו/או מבודדים וכן מספר ילדים חולים. אנשי הצוות הנהדרים שלנו – מדריכים, מורות, רכזים, אנשי משק –נרתמו  כולם לעזרתם של אלו המבודדים; החליפו את החולים והמבודדים כל אחד בתחומו הוא; המדריכים נכנסו למשמרות תגבור בקבוצות אחרות, המורות הגיעו בימים החופשיים שלהן כדי לתמוך בצוותי ההוראה החלקיים ומנהלת המשק בישלה ארוחות טעימות במקום הטבח שנכנס אף הוא לבידוד. קבוצה שלמה יצאה חיובית בבדיקות הקורונה ואנשי צוות אשר חלו והחלימו התנדבו להישאר עם הילדים וכך הילדים קיבלו את התמיכה והטיפול להם הם זקוקים בתקופה לא פשוטה זו.

תמיכה זו של כלל אנשי הצוות מחממת את הלב ומוכיחה לנו כל יום עד כמה שגרת חייהם וטובת הילדים נמצאת בראש מעיניהם! בית הילדים והילדים בפרט בני מזל שיש לנו כזה צוות מדהים - תודה מקרב לב לכולם!מבצע התחסנות לקורונה לצוות העובדים בבית הילדים

בתחילת מבצע החיסונים, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים הציע לעובדי פנימיות הרווחה (ביניהם בית הילדים שלנו) להתחסן נגד נגיף הקורונה. עובדים רבים מצוות בית הילדים נענו להזמנה ורובם כבר אחרי החיסון השני. אנחנו מלאי גאווה באנשי הצוות שלנו שהלכו והתחסנו ובכך מגנים לא רק על עצמם ועל משפחותיהם, אלא גם על הילדים שלנו שאינם יכולים להתחסן בשלב זה. יישר כוח!קצת שגרה - פוקוס על ההכשרות המגוונות שעוברים הצוותים שלנו

גם בימים אלו של סגרים ושגרת קורונה, אנחנו דואגים לתפקודם של אנשי הצוות שלנו – בין אם בהכשרות מקצועיות ובין אם בדאגה לרווחתם האישית, ולכן ההכשרות ממשיכות להתקיים בתוך המגבלות הקיימות; אחד מארבעת העקרונות עליו מתבססת שיטת הטיפול שלנו, "הטיפול במרחב החיים", הינו עקרון הכשרת הצוות והטיפול במטפלים. למעשה, אנחנו מאמינים שאחד המפתחות לשיקום המוצלח של הילדים שבחסותנו הינו עקביות המבוגרים הסובבים אותם, היוצרים רשת תמיכה קבועה ומקיפה. עקביות הצוות תלויה במידה רבה בתמיכה ובהכשרה המקצועית שהם מקבלים במהלך העבודה היומיומית. אנחנו מקפידים על הכשרה מקצועית נאותה כחלק משגרת העבודה, והקפדה זו היא שמעודדת את הצוות להמשיך לעבוד בבית הילדים תקופות זמן משמעותיות. אנחנו מודעים לכך שחילופי צוות גבוהים יפגעו בתכנית הטיפול המתבססת על יצירת מערכות יחסים משמעותיות לטווח ארוך ויפגעו בשיקומם של הילדים, ויהפוך את עבודתנו לאפקטיבית פחות.

תכנית התמיכה וההדרכה של הצוות פותחה במשך שנים. היא כוללת הכשרות וחפיפות מרוכזות לאנשי צוות חדשים וכן מפגשי ייעוץ אישיים ופיקוח של חברי הצוות על ידי צוות בכיר על בסיס שבועי, הוראה קבוצתית של העובדים הסוציאליים והפסיכולוגיים על ידי פסיכולוגים קליניים בכירים עם מומחיות בדינאמיקה קבוצתית, כנסים וסמינרים בנושאים הקשורים לטיפול בילדים ובנושאים תיאורטיים וקליניים. לצד ההכשרות המגוונות שכל איש צוות מקבל בהתאם לתפקידו במערכת (מדריך, רכז, עובד סוציאלי, פסיכולוג ואנשי מנהלה ומשק), אנחנו דואגים לשימור רווחתם של אנשי הצוות שעובדים בצמוד לילדים (הצוות הישיר של כל קבוצה) ומשקיעים בחייהם האישיים והחברתיים באמצעות צ'ופרים שונים; ערבי צוות, פעילויות גיבוש שונות ומגוונות ועוד.