• מצפה 1 קרית יערים, הרי יהודה, 90840
 • 077-2023400
 • EN
 • FR
 • HE
 • הרי ירושלים מוסדות לטיפול פנימייתי (לשעבר מוסד בני-ברית)
 • מצפה 1 קרית יערים, הרי יהודה, 90840
 • 077-2023400
 • EN
 • FR
 • HE
 • הרי ירושלים מוסדות לטיפול פנימייתי (לשעבר מוסד בני-ברית)

פורים ב"הרי ירושלים"

חודש אדר הוא החודש הכי שמח בבית הילדים ובמעון "בית קמפר". בבית הילדים נפתח החודש, כמיטב המסורת, בשירה וריקודים של היחידה הצעירה. ילדי יחידת קשת עברו בין כיתות בית הספר ובנין ההנהלה כשהם מחופשים ועשו לכולם מצב רוח טוב. בשבועות החולפים היו כולם עסוקים בהכנות לקראת החג; מהכנת תחפושות אישיות לכל ילד לפי בחירתו שלו, עד להכנת התפאורה המיוחדת לכל ביתן וביתן. לבסוף הגיעו ימי החגיגות. תחילה הייתה תהלוכת תחפושות צבעונית ונוצצת ואחריה כל יחידה הציגה לפני כולם הצגות ברוח החג. להמשך החגיגות עברו הילדים בין ביתני המגורים ושיחקו משחקים, השתתפו בתחרויות ובהפעלות. הביתנים כמו גם הצוותים, היו מחופשים לעולמות קסומים ומופלאים, בהתאם למוטיב של כל ביתן וביתן. הביתן של יחידת סהר, למשל, הפך למסעדה מקסיקנית והילדים בישלו, מלצרו והגישו לשאר הילדים ארוחת ערב. ביום שלישי כולם אכלו ארוחת בוקר משותפת בחדר האוכל באווירת חג. החטיבה הקימה והפעילה לונה-פארק מהנה ומתנדבי שנת השירות הכינו הפעלה לילדים. לאחר ארוחת צהריים חגיגית בחדר האוכל נחתמו אירועי פורים במסיבת דיסקו לכולם.

בית קמפר הפך השנה לעולם המופלא של הארי פוטר. המעון הולבש בתפאורה מתאימה וצוות העובדים התחפש לדמויות מהסדרה. כמו בכל שנה, גם השנה תכננו והכינו הנערים בעצמם את התחפושות שלהם. החגיגות כללו מסיבת פורים גדולה ושמחה במוטיב הארי פוטר, תחרות תחפושות וחלוקת משלוחי מנות לשכנים.

נער ממעון בית קמפר זוכה באות הנשיא בטקס בבית הנשיא

התרגשות רבה במעון בית קמפר על זכייתו של א' מהמעון באות הנשיא במסגרת טקס מצטייני משרד החינוך בבית הנשיא 2018. א' הוא אחד מ-70 תלמידים, שנבחרו מתוך 24000 תלמידים מכל הארץ, שהגישו מועמדות לקבלת את אות הנשיא, לצד 70 מורים, לכבוד 70 שנה למדינת ישראל. במסגרת הטקס שהתקיים בבית הנשיא בירושלים, הביעה מערכת החינוך הוקרה לפועלם של מורים ותלמידים, המצטיינים בהישגים ובתרומתם לחברה ולקהילה. כל הכבוד לא' על הישגיו היוצאים מן הכלל!!!

בר מצווה בקבוצת איתן

בחודש שעבר חגגה יחידת איתן (הבוגרים של החטיבה הצעירה) מאורע מיוחד, מסיבת בר מצווה לנ', אחד מהבנים בקבוצה. לקראת בר המצווה השתתף נ' בפרויקט מחויבות אישית שהוא בעצמו יזם. פעם בשבוע בהפסקה הגדולה היה מגיע נ' לקבוצת קשת, הילדים שזו שנתם הראשונה בבית הילדים, והיה מעביר איתם פעילות בהפסקה, משחק, פעילות ספורטיבית או הכנת מאכל ביחד. נ' לקח מאוד ברצינות את הפרויקט ודאג להכין פעילות כל שבוע. זו הייתה אחריות גדולה מאוד עבורו ואת הפעילויות עצמן העביר ללא ליווי של הצוות הישיר שלו. במהלך תקופה זו נוצר חיבור מיוחד מאד בינו לבין ילדי קבוצת קשת. במסיבה הציג נ' מצגת שהכין על המחויבות האישית. בנוסף הוקרן סרט שנ' הכין יחד עם המדריך שלו. הוא קרא לסרט "בלוג" ובו סיפר את סיפורו מאז שהגיע לבית הילדים. נ' הצטרף לקבוצת איתן רק בשנה השנייה וההסתגלות שלו הייתה מאוד קשה. בתחילתה אף שבר רגל כשניסה לברוח מהמוסד. נ' עבר כברת דרך מאוד ארוכה מאז ימיו הראשונים כאן ועכשיו בשנתו האחרונה בקבוצת איתן הוא מדבר על כך שהוא רוצה להישאר כאן ולהמשיך לחטיבה. בסוף המסיבה הביאו ילדי קבוצת איתן לנ' מתנה- שמיכה שהכינו ,מורכבת מכוכבים, שכל ילד הכין, והסבירו שבחרו בכוכבים מכיוון שכל ילד הוא כוכב.

טיול עובדים

פעם בשנה, בחופשת הפסח, יוצאים כל העובדים של בית הילדים לטיול; עובדי המשק, המדריכים, המורים, עובדי ההנהלה, הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים. זוהי הזדמנות מצוינת לצאת משגרת היום יום של העבודה האינטנסיבית במוסד וליהנות מזמן איכות של כל הצוותים השונים ביחד. הזדמנות להתערבב ולהכיר אחד את השני יותר טוב. בשנים קודמות נסעו כולם לטיול בחיק הטבע או לסיור באחד הערים. מזה מספר שנים הפעילות מבוססת על בילוי משותף באזור מדברי שכולל סדנאות וארוחת צהריים. השנה נסענו לחאן ארץ המרדפים במישור אדומים שם אכלנו ביחד ארוחת בוקר בזולה ענקית. כל עובד בחר להשתתף בשתי סדנאות שהעבירו עובדי הפנימייה; סדנת רישום, סדנת תכשיטנות, יוגה, קולולם (שירה המונית), משחקייה וסדנת לימוד על 3000 שנה של מרדפים במדבר. כולם נהנו מאוד מהסדנאות שהועברו בצורה מקצועית ביותר. כשכולם התאספו לארוחת צהריים, משתתפי סדנת הקולולם הציגו בפנינו את השיר שלמדו.

מרתון ירושלים

זו השנה השלישית ברציפות שקבוצת הריצה של בית הילדים משתתפת במרתון ירושלים. כבר בתחילת השנה התחילה קבוצת הריצה באימונים שבועיים כדי להעלות בהדרגה את רמת הכושר. לכל ילד הוצמד איש צוות שליווה אותו בריצות השבועיות. מספר שבועות לפני המרתון התחיל כל צמד לרוץ כל יום, כאשר כל כמה ימים רמת הקושי עלתה, כמו גם הסיבולת של הרצים. מעבר למוכנות הפיזית, עברו המשתתפים גם תהליך רגשי, כדי להתכונן לריצה לצד אלפי אנשים, במקום צפוף והומה אדם, מחוץ למעטפת של "הרי ירושלים". במרתון עצמו השתתפו 19 ילדים מבית הילדים ומעון בית קמפר והם רצו 5 ק"מ כשלצדם מורים, מדריכים, ש"שים, ועוד עובדים מסורים מ"הרי ירושלים". השנה הצטרפה אלינו גם קבוצת הריצה של בנק ירושלים. החוויה הייתה מיוחדת ועוצמתית עבור כל המשתתפים. בסוף התכנסו כולם לארוחה ביתית בביתו של רכז יחידת איתן.

תודה רבה לאק כוכבי אור בע"מ, בנק ירושלים ושאר התורמים הנדיבים שתמכו במרתון השנה. בעזרת התרומות רכשנו לכל הילדים ערכות ריצה שכללו נעליים, סווטשירטים וכובעים. הציוד כולו נקנה בחנות ינקי ספורט ואופנה, שם נתנו לנו הנחה עצומה ועשו הכל בכיף ובהשקעה רבה.

"קבוצת חופשה"

בחופשת הפסח נשארו בבית הילדים כ-20 ילדים שלא יכלו לחזור הביתה. לכל ילדה וילד הסיפור האישי והסיבות שלהם למה הם נאלצים להישאר בפנימייה, בעוד חבריהם חוזרים הביתה לחג. הילדים שלא חזרו הביתה בליל הסדר, התארחו אצל משפחותיהם של אנשי הצוות לערב החג.

כמו בכל חופשה, אנו משקיעים מחשבה ומאמצים רבים ליצור חוויה מחבקת עבור כל ילדי "קבוצת החופשה". לקראת החופשה הארוכה קנו המדריכים משחקים חדשים עבור קבוצת חופשה תודות לתרומה של חברת בזק. הילדים זכו לשחק במגוון רחב של משחקים חדשים שחיכו להם בתוך ארגז ייעודי, שהוא רק עבור ילדי "קבוצת חופשה". דבר שלכאורה נראה שולי, היה כל כך משמעותי עבור ילדים אלו, שלא יכלו לחזור הביתה בחג. הידיעה שמישהו חשב עליהם ודאג לכך שיהיו להם משחקים שהם רק של "קבוצת חופשה" גרמה להם כל כך הרבה אושר. החופשה הייתה מלאה באטרקציות וחוויות נפלאות. בפנימייה עצמה מורי בית ספר אלון העבירו פעילות של הכנת חמר, מחלקת הנוער של הפועל ירושלים בשיתוף עם בנק ירושלים העבירה פעילות כדורסל, הייתה פעילות של בלונים ועוד. מחוץ לפנימייה הלכו הילדים לבאולינג, לבריכה, לקיפצובה, התארחו במלון סי הוטל נווה אילן וביקרו במוזיאון הילדים בחולון. הפעילויות התאפשרו תודות לנדיבותם של חברת בזק, מחלקת הנוער של הפועל ירושלים בשיתוף עם בנק ירושלים, מלון סי הוטל ואנשי לשכת "אור" של בני ברית. בסוף החופשה נסעו הילדים והצוות יחד עם אנשי לשכת "אור" לתערוכה על להקת הביטלס במוזיאון הילדים בחולון. כולם למדו על הביטלס, התנסו בעריכת שירים באולפן הקלטה, התלבשו בתחפושות של הביטלס ונגנו ושרו לצלילי שיריהם. הפעילות הייתה יוצאת מן הכלל והיוותה סיומת מיוחדת לחופשה הארוכה.

בנוסף ליום הכיף שהילדים מבלים במלון סי הוטל, כבר מספר שנים שהפנימייה מקבלת תרומה משמעותית מהמלון; אשר מספק מזון כשר לפסח, לאורך כל ימי החג וחול המועד, ובכך נחסך מצוות המטבח בבית הילדים תהליך הכשרת מטבח המוסד לפסח. תרומה זו משמעותית ביותר ומקלה מאוד על צוות המטבח.