פנימיית בית הילדים

"בפנימייה הילד ממציא את עולמו ואת עצמו. אנו יוצרים עבור הילדים מרחב שבו העולם מתאים את עצמו לצרכיו ועושה מאמץ שלא לפגוע בו"
נועה הס
מנכ"לית הרי ירושלים

פנימיית בית הילדים

כל ילד הוא עולם ומלואו

בית הילדים של פנימיית הרי ירושלים שבפאתי הכפר אבו-גוש, מספק מסגרת טיפולית וחינוך מיוחד בסביבה ביתית, יציבה ומוגנת לקרוב ל- 100 ילדים וילדות בסיכון גבוה בגילאי 7-15. הילדים מחולקים לשתי קבוצות: החטיבה הצעירה ובה ילדים בני 7 עד 11 וחטיבת הביניים ובה ילדים בני 12 עד 15. הילדים מגיעים אלינו בהפניית משרד הרווחה מכל שכבות האוכלוסייה בישראל, והצוות בפנימיית הרי ירושלים מצליח לגעת בכאב של ילד וילדה ולהביא אותם לנקודת פתיחה טובה להמשך חייהם.

פנימיית הרי ירושלים – מסיכון לסיכוי

בכל שנה, קבוצה חדשה המונה 15 ילדים בני 7-8 מתקבלת לפנימיית הרי ירושלים ונשארת כקבוצה אחת למשך ארבעת השנים הבאות. בתום ארבעת השנים חלק מהבוגרים של החטיבה הצעירה מופנים למסגרות אחרות וחלקם ממשיכים לחטיבת הביניים בבית הילדים יחד עם בני נוער חדשים.

בית הילדים פועל 365 יום בשנה, עם צוות מקצועי גדול המעניק טיפול מסור לילדים על מנת לשקם אותם מהטראומות של ינקותם וילדותם המוקדמת. צוות פנימיית הרי ירושלים הוא גדול והיחס בין הילדים לצוות הוא כמעט אחד לאחד. הצוות יוצר עבורם סביבה שיש בה קביעות, יציבות, וקשר אישי וחם. הקשר מבוסס על הכרות מלאה של כל חברי הצוות עם כל ילדה וילד, במהלכה מתפתחות מערכות רגשיות קרובות ואוהבות עם החניכים.

הטיפולים בפנימיית הרי ירושלים

בית הילדים מפעיל בקמפוס פנימייה, בית ספר לחינוך מיוחד ומערכת שיקומית-טיפולית עשירה, המספקת שעות פרטניות של פסיכותרפיה במשחק. כמו כן קיימות תכניות תרפיה נוספות ביניהן: טיפול באמצעות בעלי חיים, טיפול במוזיקה ,טיפול באומנות וריפוי בעיסוק, הנותנות מענה משלים לצרכים המיוחדים של כל ילד.

התוכנית הטיפולית הייחודית במוסדנו שמה לה למטרה לשקם את הילדים ולאפשר להם לחזור למשפחותיהם ולמסגרות נורמטיביות בתוך הקהילה. הוריהם של הילדים משולבים בתוכנית האישית של כל ילד וילדה ומהווים שותפים חשובים לתוכנית הטיפולית.

דילוג לתוכן