טיפולים מיוחדים

טיפולים מיוחדים

הילדים בבית הילדים סובלים מהפרעות רגשיות והתנהגותיות כתוצאה מהרקע הטראומטי שלהם. לעתים קרובות הם מציגים מגוון של תסמינים קשים כגון חרדה, זעם, חוסר אמון במבוגרים והתנהגות הרסנית או אלימה. רבים מהם אינם נהנים מפסיכותרפיה בלבד והטיפולים האלטרנטיביים שלנו הכוללים בין היתר טיפול באמנות, תרפיה במוסיקה, טיפול בביבליותרפיה וטיפול באמצעות בעלי חיים מאפשרים להם לחקור את הרגשות הקשים באופן אינטואיטיבי ובלתי מילולי. טיפולים אלה תומכים בתהליך הריפוי שלהם ומסייעים בהשגת המטרה הכוללת שלנו; לאפשר לילדים להתפתח באופן עצמאי ובריא מנקודת השבר ההתפתחותי על מנת שיוכלו לחזור לחברה הנורמטיבית ולהמשיך לחיות חיים נורמטיביים. 

להלן כמה דוגמאות לטיפולים השונים וליתרונותיהן:

טיפול במוזיקה הוכח ככלי עוצמתי הנוגע בילדים בדרכים ובמקומות שדברים אחרים נכשלים. הילדים נעשים קשובים, אקספרסיביים ומאפשרים לנו לפתח איתם דיאלוג עמוק. כאשר ניתנת להם ההזדמנות להכות בתופים, לכתוב מוסיקה ושירים משלהם או לפרש רגשות בתוך מקטע מוזיקלי, נפרץ הסכר של הרגשות העצורים, הפציעות נשכחות ונפתחת הדרך לקראת ריפוי. פעם אחר פעם אנו עדים לקסם המוזיקה בעבודתנו עם ילדים אלה.

מחקרים הראו כי לטיפול באמצעות חיות מחמד ישנה השפעה חיובית על ילדים עם מופרעות רגשית. לעיתים קרובות ילדים אלה אינם מסוגלים להביע את הכאב והפחדים שלהם באופן מילולי ובמקום זאת הם מתבטאים בהתפרצויות אלימות ובהתנהגות הרסנית. הקשר עם בעל החיים מספק להם אמצעי חשוב לביטוי רגשי. טיפול בעזרת חיות מחמד הוכח כמפחית את מידת התוקפנות והחרדה של הילדים וכמו כן משפר את הכישורים החברתיים שלהם.

דילוג לתוכן