• מצפה 1 קרית יערים, הרי יהודה, 90840
 • 077-2023400
 • EN
 • FR
 • HE
 • הרי ירושלים מוסדות לטיפול פנימייתי (לשעבר מוסד בני-ברית)
 • מצפה 1 קרית יערים, הרי יהודה, 90840
 • 077-2023400
 • EN
 • FR
 • HE
 • הרי ירושלים מוסדות לטיפול פנימייתי (לשעבר מוסד בני-ברית)

ניוזלטר אוגוסט 2017

ביום שני ה18.9.17 יתקיים ערב התרמה ראשון של "הרי ירושלים". כל ההכנסות מהערב מיועדות למימון פעילויות וימי כיף לילדי "קבוצת חופשה", אותם ילדים אשר אין להם משפחה או בית לחזור אליו בזמן חופשות וחגים. הערב יתקיים במלון נווה אילן ויכלול קבלת פנים שבה יוגש יין תרומת יקב פלטר. לאחר קבלת הפנים מקהלת בית הספר תבצע מספר שירים וגיא ויהל יעלו להופעה אקוסטית מיוחדת. לרכישת כרטיסים

טקסי סוף שנה ב"הרי ירושלים"

טקס חלוקת תעודות בבית הספר

הילדים והצוות התכנסו בחדר אוכל לטקס חגיגי של חלוקת התעודות. בטקס צפו כולם בסרטון מושקע שהכינה חטיבת הבנות לכבוד הקיץ ומקהלת בית הספר שרה שני שירים, עם מילים שנכתבו במיוחד לכבוד קבלת התעודות. מלבד חלוקת התעודות התקיים הטקס המסורתי של מדידת הגובה. פעמיים בשנה, בט"ו בשבט ובטקס חלוקת התעודות, מנהלת בית הספר מודדת את הגובה של ילד אחד מכל יחידה כדי לראות כמה הילדים גבהו במהלך השנה.

טקסי סיום בבית הילדים

כל שנה אנחנו נפרדים מהיחידה הבוגרת של החטיבה הצעירה ומהבוגרים שבחטיבת הביניים. זהו קיצו של תהליך ארוך, משמעותי ומורכב עבור כל אחד ואחת מהעוזבים. יחידת שקד, היחידה הבוגרת של חטיבת הצעירים, מסיימת 4 שנים ביחד. הילדים הגיעו בגיל 7-8 מפוחדים ומלאים בחששות בפתחו של פרק חדש בחייהם. היום הם מסיימים בוגרים יותר ובטוחים יותר בעצמם. כחלק מתהליך הפרידה הכינו הילדים יחד עם הצוות ואיש התחזוקה שלנו פינת ישיבה בחצר בית הספר, מתנת פרידה לקבוצות שנשארות.

טקס הסיום המרגש היה בנוכחות משפחות הילדים, אנשי הצוות שליוו את הילדים במהלך 4 השנים ושאר היחידות בחטיבה הצעירה. במהלך הטקס קבוצת שקד העבירה את מפתח הבוגרים לקבוצת איתן ששנה הבאה הופכת לבוגרת החטיבה הצעירה. בהפתעה ובמחווה מרגשת מאוד הקרינו ההורים סרט שהכינו לכבוד הילדים והצוות. היה מרגש עד דמעות לראות את הקשר המיוחד שנוצר בין ההורים לבין הצוות שטיפל בילדיהם.

קבוצות כרמל, ארבל ואלה נפרדו מהבוגרים שביחידות שלהם. יש כאלה שבשבילם זו סיומה של תקופה בת שנתיים-שלוש ויש כאלה שעוזבים אחרי שבע שנים במוסד. כמו הטקס של שקד, גם טקסים אלו היו מרגשים מאוד. כל אחד נקשר למוסד בדרכו שלו; למורה, למדריך, לטבח, לש"ש, לביתן, לכיתה, למגרש... וכולם נפרדים ברגשות מעורבים.

טקס סיום במעון לנערים "בית קמפר"

בטקס מרגש מאוד נפרדנו משני נערים שעוזבים את המעון אחרי תקופה של 4 שנים. אחד מהנערים מסיים 8 שנים במסגרות של "הרי ירושלים", כשאת ראשיתן העביר בבית הילדים. בטקס נכחו הצוות והנערים של המעון, המשפחות של הבוגרים ונציגים מבית הילדים. בהתרגשות רבה הבוגרים נשאו מילים, כמו גם ההורים שלהם. צוות המעון ונציגים של הנערים שנשארים במעון ברכו את הבוגרים.

אנחנו גאים בכל אחד מהמסיימים ומאחלים להם הצלחה רבה בהמשך דרכם.

בית ספר ירוק והקשר בין הילדים והצוות

בית הספר "הרי ירושלים" הוא בית ספר ירוק ועל כן ממחזרים בו הכל. בנוסף למחזור ניירות וכל סוגי הבקבוקים, אנחנו ממחזרים גם סוללות. כל הילדים בבית הספר יודעים שאם יש להם סוללה למחזר, הם צריכים לשים אותה במיכל מחזור הסוללות שעומד במשרדה של מנהלת בית הספר. אקט שלכאורה טריוויאלי מקבל משמעות מיוחדת כשהילד יודע שהוא יתקבל בברכה במשרדה של מנהלת בית הספר. ב"הרי ירושלים" נרקמת מערכת יחסים מיוחדת בין הילדים לבין אנשי הצוות, אם זה המדריכים, המורים, המטפלים, מנהל הפנימייה ומנהלת בית הספר. אנשי הצוות מרעיפים כל כך הרבה חום, אהבה וחיבוקים על הילדים והילדים יודעים שהם יקבלו מענה מכל דמות שאליה יפנו.

תודה מכל הלב...

לקראת סוף שנת הלימודים זכינו לקיים מספר ימי כיף תודות לתרומתם הנדיבה של גופים שונים.

מזה מספר שנים יחידת החבלה של מחוז ירושלים במשטרת ישראל מלווה את הקבוצות השונות בבית הילדים. לאורך השנה החבלנים מגיעים לבית הילדים ומעבירים פעילויות מושקעות עם הילדים. הפעילות השנתית הגיעה לסיומה באירוע שיא שכל מטרתו הייתה לשמח את הילדים. האירוע כלל מעבר בין תחנות שקשורות לעבודת החבלנים, קריוקי, מתנפחים והרבה צ'ופרים מסביב. הזמן שהחבלנים מבלים עם הילדים הוא זמן יקר, חשוב ומשמעותי עבור הצוות והילדים. אנחנו אסירי תודה על כל העשייה, ההתמדה, המסירות ורוחב הלב של יחידת החבלה של מחוז ירושלים והמטה הארצי שהפכו להיות חלק ממשפחת "הרי  ירושלים".

קבוצת שקד נסעה לסופרלנד לפעילות מסכמת בסיומם של 4 שנים בפנימייה. הילדים המדהימים התגברו על הפחדים והחרדות ועלו על המתקנים, גם אם חיכו זמן רב בתור. גם הצוות ניצל את ההזדמנות לצאת מהשגרה: המורות והמדריכים הצטרפו לילדים ועלו על כל המתקנים. הפעילות התאפשרה תודות לתרומתו הנדיבה של בנק ירושלים שלא רק מימן את הפעילות, כולל ארוחת צהריים, חטיפים וארטיקים לכולם, אלא גם הביא עובדים מתנדבים שבילו יום שלם עם הילדים בהתרוצצות ממתקן למתקן.

בחודשי הקיץ צוות האחזקה של המוסד עובר על כל המוסד ומכין אותו לשנת הלימודים שבאופק. לשמחתנו הרבה בחודשים אלה פנו אלינו מספר חברות וגופים שונים במטרה לתרום לקהילה ולעזור בשיפוץ המוסד. חברת LG וקבוצת נערים מארגון "כל הנערים" נרתמו לפרויקט הצביעה וצבעה את כל מבנה בית הספר וחברת ה.ב. איכות ויזמות צבעו את אחד מביתני המגורים. קבוצת עובדים מחברת אינטל הרימו את הכפפה וצבעו את קומת הכניסה של המעון לנערים "בית קמפר". יחד עם הנערים צבעו כולם את קירות הקומה בצבעים שונים ונתנו למעון מראה חדש ומרענן. במהלך חודש אוגוסט אמורים להגיע עוד מספר ארגונים לעזור במלאכת הצביעה בביתני המגורים של הילדים. תודה רבה לכולם על התרומה הנדיבה של כוח האדם ושל חומרי הצביעה. תרומה זו היא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו לפתוח את השנה הבאה במראה נקי ומרענן.

הקשר המיוחד עם מושב נווה אילן

מעבר לפינה, במושב נווה אילן, ישנה קבוצה מיוחדת של תושבים ש"אימצה" את ילדינו ובמהלך השנה תורמים בלי סוף לבית הילדים. מעבר לתרומות המשמעותיות של משחקים, בגדים וספרים, יש כמה אירועי תרומה משמעותיים שתושבי נווה אילן  מקיימים עבור בית הילדים כל שנה.

ב"יום המיוחד" כל ילד מקבל עוגה מיוחדת שנאפת באהבה על ידי אחת מנשות נווה אילן ומתנה שנקנית על ידי ג'ויס מנווה אילן באמצעות כספים שהתושבים תורמים. בבית הילדים ניתנת חשיבות רבה לנושא העצמת הילד ומתן תחושה שהוא יחיד ומיוחד בפן האישי ובפן הקבוצתי. לכן, בנוסף לתוכנית הטיפולים המותאמת אישית לכל ילד, אנחנו מקיימים בבית הילדים יום מיוחד. כל קבוצה מציינת את היום המיוחד באופן קצת שונה. יש כאלה שמקשרים את זה עם יום ההולדת ובכך זה מתווסף לחגיגות יום ההולדת. מנגד יש קבוצות שבהן הילד מקבל יום נוסף, המנותק מיום ההולדת, שבו הקבוצה מתרכזת בו ובייחודיות שבו. העוגה והמתנה תורמת לתחושת המיוחדות שכל כך חשובה ביום חשוב וסמלי זה.

אירוע נוסף שהפך למסורת הוא מפגש הסיכום השנתי של צוות המדריכים בפנימייה. לטובת אירוע זה בישלו ואפו אנשי נווה אילן ארוחת בוקר טעימה במיוחד עבור צוות המדריכים.

מתנה מיוחדת מחברנו החדשים בחברת בזק

בעקבות ביקור של אישה מיוחדת ממחלקת משאבי אנוש בבזק, החליטה המחלקה להתגייס למען ילדי בית הילדים ולקיים יום כיף לכל הילדים במוסד ולבצע שיפוץ באחד מביתני המגורים של הילדים.

את יום הכיף הם קיימו באחד מימי הפעילות של בית ספר קיץ. הם הביאו לכל יחידה כובע בצבע שונה שעליו כתוב שם היחידה וארגנו יום חוויתי ביותר שכלל מופע סטנדאפ, מעבר בין תחנות מאתגרות ומהנות, מתנפחים, בועות סבון, קעקועים, איפור, קריוקי ועוד. את הפעילות העבירה קבוצה של כ-50 עובדים ממחלקת משאבי אנוש בבזק שהצטרפו לילדים ואכלו ארוחת צהריים ביחד בחדר האוכל. ההתרגשות הייתה רבה בקרב כולם ונמשכה ימים רבים לאחר מכן והגיעה לשיאה בפרויקט השיפוץ. בעזרת המעצבת נורית מחברת Kookiya מיתוג ואסטרטגיה ובהתייעצות עם המדריכה של היחידה שעתידה לגור בביתן, התגבש קונספט צבעוני ומרענן לשיפוץ הביתן. מחלקת משאבי אנוש מבזק הזמינה רהיטים חדשים לחלל המרכזי, דאגה לרפד מחדש את כל 17 ההדומים הקיימים, הזמינה צבע כדי לצבוע את כל חדרי הביתן וציוד לתיקון גרם המדרגות המוביל לביתן. במשך יומיים אינטנסיביים מאוד עבדו 25 עובדים של בזק בביתן ושינו את מראה הביתן מקצה לקצה. בסיום השיפוץ התאספו הילדים והודו באופן אישי לצוות של בזק. אם היה למישהו ספק לטובת איזה מטרה נעשה השיפוץ, הרי שהכל התבהר לגמרי בהישמע מילות התודה והברכות של הילדים עצמם, כמו אחד הילדים שאמר "באתם בזמנכם החופשי לעשות טוב לילדים שאתם בכלל לא מכירים..." הילדים הביעו מעומק הלב את רגשותיהם וגרמו לכולם להרגיש סיפוק רב מהעבודה האינטנסיבית של שיפוץ הביתן. אין מילים לתאר את ההתרגשות בקרב הילדים וצוות הפנימייה מחד ובקרב אנשי בזק מאידך. תודה רבה לנורית מKookiya מיתוג ואסטרטגיה על ההשקעה והחשיבה הרבה בעיצוב החדש של הביתן ותודה רבה לעובדים היקרים ממחלקת משאבי אנוש בבזק על תרומתם הנדיבה הן של הציוד והריהוט והן של כח האדם לביצוע השיפוץ.