פרוייקט יחידתי: חדר הורים

19/06/2011 17:03:09

במסגרת המסורת הקיימת בבית הילדים, בכל שנה היחידה שמסיימת משאירה מזכרת לרווחתם ולשימושם של הנשארים בפנימייה ולדורות הבאים אחריהם.


יחידת פלג מחטיבת הביניים של בית הילדים, בחרה לשפר, לטפח ולהפוך את חדר ההורים שבפנימייה למקום נעים, חם ומזמין, שיאפשר להורים ולילדיהם לשהות יחד בנוחיות בזמן הביקורים.

ביום ד', ה-20 ליולי, התקיים טקס משמח לחנוכת חדר משפחה חדש, תוצאה של עבודה רבה של כל ילדי יחידת פלג ואנשי צוותם.

הילדים תכננו את פרטי החדר, צבעו את הקירות, נסעו לקנות פריטים חשובים בחנות איקאה יחד עם המורים, קשטו את הארון ודלת הכניסה, ושקדו על ציורים אישיים שתלו על הקירות בחדר.

יצא חדר מקסים ומזמין!  ותודה מקרב לב לחברים שלנו מדרום אפריקה, Christian Friends of Israel South Africa, שתרומתם איפשרה את יישום הפרויקט במלואו.

מה החשיבות של חדר ההורים? ההורים מגיעים לפנימייה לבקר את ילדיהם, באופן רגיל, אחת לשבוע, ביום קבוע ובשעות קבועות. הילדים ממתינים שעות ארוכות ולעיתים ימים לביקור, ונושאים בליבם מגוון של תחושות: מתח, חרדה, געגוע והתרגשות. ההורים מצידם נוסעים לרוב מרחק רב. רובם אנשים למודי סבל ומעוטי הכנסה הבאים לא פעם עייפים ומתוחים לקראת המפגש עם ילדם, בליווי רגשות געגוע ואשמה ורצון להטיב עם ילדיהם. אך לא פעם תוצאות המפגש מתסכלות ומאכזבות. כשהניסיון להיות יחד נכשל, יכולים להתעורר סנטימנטים קשים הכוללים זעם, תסכול וכאב. יש בהם עדות לפתולוגיה שבקשר הורה-ילד, ולסיבות שבגינן הילד יצא מהבית לפנימייה.

בבית הילדים קיים חדר הורים שמטרתו לשמש מקום מנוחה והמתנה להורים, כמו-גם חדר ביקורים.
לעיתים קרובות מעדיפים ההורים והילדים ללכת בעת הביקור לחדר ההורים כדי לצאת אל מחוץ לביתן
המגורים ולשנות מעט את האווירה.