המוזיקה - עולם ומלואו

09/03/2011 22:10:31

חדר הטיפול באמצעות מוזיקה בבית הילדים הוא מקום עליז, הומה ובתנועה מתמדת.

תמיד ניתן למצוא שם ילדים המנגנים בגיטרה מקישים בתופים, מקבלים שעורי זמרה במקהלה, מנסים כוחם בהלחנה על גבי אורגן חשמלי, מקשיבים לדיסקים או פשוט משוחחים על מוזיקה.

המוזיקה לעתים עולה ובוקעת דרך קומות הבנין אל החדרים שממעל והיא תמיד מתקבלת באהבה. כמעט כל ילד זוכה לטיפול במוזיקה פעם או פעמיים בשבוע.

מדי פעם בולט כשרונו של אחד הילדים מעל ומעבר לאחרים ומושך תשומת לב מיוחדת.

זה מה שקרה עם ארי (שם מושאל), הנמצא זו השנה השלישית בבית הילדים. ליום הולדתו הוא הופיע בקונצרט על תופים, אותו הכין בשקידה תקופה ארוכה.

נגינתו הייתה מזהירה ומרגשת, דבר שאישר את הערכת מטפליו כי הוא כשרון מולד אשר ניחן באהבה עמוקה לתופים. תרגול ויד מכוונת, זה כל מה שדרוש כדי להוביל אותו להשגים מרשימים בטווח קצר ביותר. כשארי מנגן, נעלמים כבמטה קסם העצבנות וקשיי הריכוז המאפיינים אותו בחיי היומיום.

ה- "מוזיקון" של מבשרת ציון הסמוכה העמיד לרשות ארי מורה מנוסה במחיר נמוך ביותר ומורה מבית הילדים מתלוה אליו לשיעור בבית הספר הידוע הזה למוזיקה פעם בשבוע.

השיעורים הללו צופנים ברכה כפולה. מקדמים אותו מוזיקלית תוך פיתוח הכשרון הטבעי שלו ומחזקים את בטחונו העצמי בדרך לשיקומו המלא.

לאחרונה בקרה להקת הג'אז "הבוצקיז" בבית הילדים וששת חבריה העניקו לחניכים קונצרט מחשמל. בשלב מסויים עלה ארי לבמה, התישב לייד התופים והפליא לנגן.

הוא נסחף כליל בלהט המלודיות והרשים את כל שומעיו. אין פלא שחברי הלהקה החלו לתהות על קנקנו ועל עתידו.

אנשים טובים התורמים לזולת מובילים לא פעם לתוצאות בלתי צפויות. במקרה הזה הם העניקו מתנה יקרה מפז לילד בודד וכשרוני, ארי.