חיי הפנימיה

ילדי בית הילדים עוברים את כל שנותיהם באותה קבוצה, הנקראת יחידה. בכל יחידה 14 ילדים, אליהם מוצמדים תשעה אנשי צוות ובהם רכז היחידה, שלושה מדריכים, שלושה מורים, עובד סוציאלי ופסיכולוג קליני. מסייעות להם גם מורות חיילות ובנות שירות העושות את שירותן בבית הילדים.

לכל יחידה ביתן מגורים משלה. בביתן,  אוכלים הילדים ארוחת ערב יחד, כמו משפחה. את הארוחה הזו הם מבשלים בעצמם, בתורנות, עם המדריכים. בביתן מצוי אזור גדול של משחק חופשי עם טלוויזיה, די.וי.די, מערכת שמע ועמדות מחשבים.

חדרי השינה תוכננו כך שיהיו נאים, פשוטים ונעימים. הילדים חולקים חדרים, שניים בחדר. בלילה נמצא במבנה שומר, הנשאר ער ומטפל בילדים במקרה הצורך. ביתני המגורים תוכננו כך שהילדים ייהנו גם מפרטיות וגם מתחושת יחד.

יחידות הילדים

בבית הילדים ארבע יחידות של ילדים בגילים 7-11. בכל יחידה עשרה בנים וארבע בנות. 14 ילדי היחידה גרים יחד ולומדים באותה כיתה בבית הספר שבמתחם.
הילדים שוהים בבית הילדים ארבע שנים בממוצע. בסיומן רבים מהם חוזרים אל משפחותיהם ובתיהם או משובצים במסגרות אחרות.

היחידה הצעירה

ביחידת הילדים 24 בנים בגילים 11-14. הילדים מגיעים ממסגרות שונות אשר נמצאו לא מתאימות לטיפול בהם, ומטופלים במשך שלוש שנים במסגרת יציבה, מעין קהילה קטנה, עם צוות מטפלים גדול.

בקהילה הקטנה הזו, החיה, לומדת ומשחקת יחד, הבנים מפתחים תחושת ערך עצמי ולומדים מיומנויות חברתיות, בהן אחריות אישית ושיתוף פעולה. רובם חוזרים לאחר מכן אל משפחותיהם ומשתלבים בהצלחה בחברה הנורמטיווית.