ארועי חודש פברואר 2012

החורף הביא עמו החודש ימים של גשמי זעף, יום של שלג, וכמה ימי קרה, אך עבור בית הילדים היו אלה ימים של קרבה לטבע שבאה לידי ביטוי רב הנאה וסיפוק בט"ו בשבט.
הילדים חגגו את "סדר ראש השנה לאילנות" המסורתי ברצף ססגוני של שירה, ריקודים והופעות אמנותיות, ומי שהוסיף שמחה על שמחת החג היו ידידינו הנאמנים מ- אינטל ההופכים אט אט לחלק מנוף "הבית". העובדים המסורים דאגו לחווית נטיעות של ממש. יחד עם הילדים התחלקו כולם לקבוצות, נטלו כלי עבודה ושתלו עצים רעננים ברחבי הקמפוס. סיכם את המבצע המוריק הסמנכ"ל קובי בן-חמו: "מי יתן ונראה את העצים והילדים גדלים יחד,פורחים ומשתלבים בנוף שסביבם".

 

 

ארוע ייחודי נוסף היה המפגש המסקרן בחדר הספריה עם המאייר, המחבר ואמן האנימציה יוסי אבולעפיה. בספריה נמצאים רבים מספריו המקסימים של יוסי [ביניהם: האי של ישקה, לא תאמינו..., דג לגברת שאלתיאל, מיספרים מספרים, נחשים, כלב חתול ואיש ועוד ועוד], ולכל אחד מהקוראים הצעירים סיפור או ספר החביב עליו במיוחד.
יוסי ריתק את הילדים בהסברים (שהודגמו בהקרנה על מסך) כיצד הופך רעיון ליצירה ספרותית וכיצד מתאימים את הדמויות המאויירות, את הצבעים ואת הבעות הפנים והגוף למשמעויות הדקות הבאות לכלל ביטוי בטקסט.

 

החודש חגגנו את בת-המצווה של חנה (שם שאול), אשר הגיעה אל בית הילדים לפני 4 שנים. בבואה, הייתה חנה סגורה וחדורת פחדים, התקשתה ביצירת קשר עם ילדים אחרים, נטלה תרופות רבות והפגינה צורך נואש באהבת מבוגרים. כיום היא נערה שונה בתכלית. העבודה המסורה שהושקעה בה ע"י המדריכים והמטפלים הביאה לחגיגת בת-המצווה נערה מטופחת ונרגשת המתקשרת עם סביבתה בצורה נורמטיבית. היא פיתחה מרחב עצמאי ויחודי לה הן בלימודים והן בפעילויות השונות להן היא נותנת את כל כולה. יתרה מזו. נעים ומשעשע להיות במחיצתה. תקופה ארוכה מאד חיכתה חנה, בציפיה דרוכה לחגיגה הזו. והנה, איזה אושר. חדר האוכל הגדול קושט ולבש חג במיוחד בשבילה, ואך ורק בשבילה. כל חברי קבוצתה, מוריה מטפליה וחבריה הקרובים עטפו אותה ברגשות חום ואהבה. יום שדבר לא ישווה לו וילדה שעברה דרך כה ארוכה וכיום מי ידמה לה?

שבוע שלם הוקדש החודש לפרוייקט "זהירות בדרכים", נושא כה עכשווי וחשוב נוכח המתרחש בכבישים והקורבנות הרבים שגובות תאונות הדרכים. הילדים גילו יצירתיות מרשימה ביותר הן בתחום הרעיונות האמורים להציג את הנושא ויזואלית, והן בתחום אמצעים בהם בחרו למימוש הרעיונות. עזרים מחיי היומיום שמשו כדי ליצור תמרורי אזהרה, קולאז'ים של סימני דרך ואפילו משחקים מקוריים המדגישים את ההבט הבטיחותי. המגמה הייתה כמובן להטמיע את הצורך לגלות משנה זהירות בדרך הציבורית.

 

פעם נוספת הגיעו החודש לבית הילדים מתנדבי אינטל, חברי הקבוצה הקרויה בפי כל "צוות אולגה". מצויידים בכלי צביעה, בגדי עבודה, מברשות, רולרים, והעיקר, הרבה הרבה נכונות וכוונות טובות לעשות כל שאפשר למען הילדים. היעד הפעם היה צביעה מחדש של חדרי הלימוד ורחבת הכניסה לחדר האוכל בבנין בית הספר. הילדים, כמי שכבר מתורגלים הייטב בשיתוף הפעולה עם מתנדבי אינטל התיצבו לסייע. חבל שאין ברשותנו תמונות "לפני" כדי להדגים את השינוי שחל באזור הצבוע לתפארה "אחרי". אין ספק. היכולת לתת לילדים את התחושה שמתיחסים אליהם ואל כל השייך להם בכבוד ובאהבה והמודעות לכך שהללו צפויים בסופו של דבר להחזיר לאחרים ולחברה באותה מטבע, מעניק טעם ומשמעות לנתינה הכל כך מוערכת של עובדי אינטל. מגדול ועד קטן בבית הילדים מאזכרים ומרעיפים תכופות מחמאות על תופעת ההתנדבות הנוגעת ללב הזו.