קיץ 2014 במוסדות ''הרי ירושלים''

 

עדכון - השפעות של מבצע "צוק איתן"

בעוד הפסקת האש נמשכת, אנחנו מתחילים לראות את ההשפעות ארוכות הטווח של המבצע על הילדים הפגועים ופגיעים במיוחד הנמצאים בטיפולנו. חלק מהם מגיעים מדרום הארץ שם ההתקפות היו מאוד אינטנסיביות וכתוצאה מכך לא אפשרו לילדים להגיע הביתה בזמן חופשת הקיץ וההורים חששו להגיע לכאן.

"קבוצת החופשה" גדלה לכ – 30 ילדים ולשם כך היה צורך להוסיף אנשי צוות וצוות טיפולי וכמובן גם פעילויות. כל זה הגביר את הלחץ בעונה שהיא עמוסה ממילא. התקופה הזאת הייתה מאוד קשה עבור הילדים בכלל ובמיוחד עבור הילדים שבנוסף לכל גם דאגו למשפחותיהם והתאכזבו מכך שאינם יכולים לחזור ביתה. למרות שאנחנו משתדלים לעשות כל מה שביכולתנו, השפעת הללו על ילדנו תמשך כנראה עוד זמן רב.


סוף שנת הלימודים יום כייף במלון "נווה אילן"

הודות לקשר המיוחד שלנו עם הצוות הנדיר והנדיב של מלון "נווה אילן", הילדים נהנים במתחם המלון מספר פעמים בשנה והם מחכים בהתרגשות לימי הכיף האלה.
לפני יום הכיף הילדים מתכננים מראש את הדברים שיעשו וברגע ההגעה למלון הם מתפזרים לפעילויות המועדפות עליהם. חלקם משתעשעים במשחקי מחשב, חלקם צופים בסרטים. וחלקם מבלים בחוץ במגלשות המים ובמתקנים המתנפחים שהוקמו לכבודם.
היו ילדים שפשוט העדיפו להתרווח על הדשא או על כסאות נוח, כשלמורים ולמדריכים זו הזדמנות נדירה לשבת ליד המים המרעננים לפטפט ולנוח. בצהריים חיכה לכולם מזנון עשיר בדברים האהובים: נקניקיות, תירס, טבעות בצל ומנות אחרונות שכללו עוגות ועוגיות וכמובן גלידה.
אנשי הצוות והאורחים במלון אינםן חדלים מלהתפעל מההתנהגות המופתית של הילדים.
תודה מקרב לב לצוות מלון "נווה אילן" על עוד ביקור נפלא ומיוחד עבור הילדים.

 

 

 

חגיגות בר מצוה

בר מצוה מייצג את המעבר מילדות לבגרות. הילד מתחיל לקחת יותר אחריות על מעשיו ולחשוב על עתידו. להגעה לגיל בר מצווה ישנה משמעות כפולה ומכופלת עבור הילדים שלנו, שהגיעו מרקע קשה ביותר, כיוון שאין להם משפחות שמתכננות עבורם את חגיגת הבר מצוה ומסוגלות להרעיף עליהם תשומת לב בדומה לילדים ממשפחות רגילות.
מסיבה זו ארוע הבר מצוה יכול להתקבל גם כחגיגה כאובה במיוחד. לכן הצוות משקיע מחשבה רבה ומאמץ כדי להפוך את תוכנית הבר מצוה ואת החגיגות למשמעותיים במיוחד.

6 בנים חגגו השנה את הבר מצוה והשתתפו במסלול הבר מצוה שמתקיים לאורך כל שנת הלימודים. הילדים למדו לקרוא את הפרשה שלהם בתורה אצל רב קהילתי משכונת טלז-סטון המתנדב למשימה זו. כשהגיע היום בו אחד הילדים עולה לתורה כל ילדי הקבוצה בבגדים לבנים מלווים אותו לאורך הדרך שמובילה לבית הכנסת, בו, יחד עם הורי הילד הם צופים בחברם המקריא את חלקו. אחר כך אנו נותנים לו מתנה קטנה.

כחלק מתכנית שנת הבר מצוה לוקחים הילדים על עצמם משימה לטובת הקהילה, שמסמלת את דרכם להיות אזרחים שתורמים לקהילה. השנה קיימו הילדים סדנאות לייצור סבונים ריחניים עבור ילדים מבית ספר אלון. הם למדו לייצר בעצמם את הסבונים ועשו מאמץ ללמוד איך להדריך את הילדים הצעירים יותר. מורים מבית ספר אלון הוזמנו לחגיגת הבר מצוה של הילדים בסוף השנה וגם הביאו להם מתנה.

אנחנו מבקשים להודות מקרב לב למורים מבית ספר אלון על תמיכתם בילדים ועל המתנה שהביאו. אנו מקוים להמשך שיתוף פעולה עם בית ספר אלון.
בסוף השנה ערכנו חגיגה לכבוד ילדי הבר מצוה עם חבריהם ובני משפחותיהם. בשבועות שלפני החגיגה קנו הילדים  בגדים חדשים עם המדריכים שלהם. כל ילד הכין סרטון על עצמו שהוקרן במסיבה, בו התייחס הילד  לחייו עד כה, לרקע שלהו ולמה שהביא אותו לבית הילדים. רובם התייחסו גם לתחומים בהם השתפרו ועל דברים שעליהם הם עדיין צריכים לעבוד.
ביום המסיבה קשטו את חדר האוכל בפרחים ונרות והשולחנות היו עמוסים בכל טוב. לאחר דברי הברכה של הצוות ושל נציג המשפחות, התקיים טקס הדלקת נרות בו כל משפחה הדליקה נר עם הילד שלה. לאחר קטעי מוסיקה, נאומים וסרטונים – כל ילדי החטיבה (26 ילדים) הציגו הצגה אותה הכינו במשך שבועות רבים.
לסיום נהנו הכל מארוחת ערב משובחת.

 

שבוע הספר העברי

כל שנה מתקיים שבוע הספר העברי בכל חלקי הארץ. ב"הרי ירושלים" קיימנו בוקר ספרים בו ילדים מהחטיבה הפעילו דוכנים לילדים הצעירים יותר, עם פעילויות כמו פאזלים ואפילו הצגת תיאטרון בובות אותה כתבו הילדים בעצמם לכבוד קריאת ספרים.

 

טיול שנתי

לקראת סוף שנת הלימודים כל כיתה יוצאת לטיול של יום או יומיים (בהתאם לגיל). בחודש יוני כל היחידות שלנו (7 יחידות) טיילו באזורים שונים בארץ. להלן כמה מהתמונות המקסימות:

 


פוקוס על המתנדבים מחו"ל

לקראת סוף האביב זכינו לביקור של שתי קבוצות מתנדבים מחו"ל. משפחת שאול מניו יורק הביאה 10 בני משפחה לאחה"צ של התנדבות לכבוד הבת מצוה של ביתם סיליה. הם צבעו את הכניסה ליחידת החטיבה בעזרת הבנות מיחידת הבנות שכמה מהן חגגו השנה גם את הבת מצוה שלהן. למרות קשיי השפה הצליחו למצוא דרך להתקשר ולספר קצת על עצמן.
סיליה נתנה לבנות ציור יפהפה שציירה בעצמה והוא תלוי כעת בחדרן. רצינו להביע את תודתנו על יום מוצלח זה למשפחת שאול ומשפחת חביב!

   
   


הביקור השני היה של קבוצה מבית הכנסת "בית אל" מ – GREAT NECK, NY. הם צבעו את הכיתות והחדרים של קבוצת גלבוע, לא ויתרו ולא התלוננו למרות החום הקשה, והצביעה הושלמה.
אלה שידעו עברית שוחחו עם הילדים שמאוד התרגשו לפגוש את האורחים מחו"ל. אנו רוצים להודות לאורחנו מבית הכנסת בית אל על עזרתם ומאמציהם, הם חסכו לנו כל כך הרבה כסף וזמן!_____________________

חלק ניכר מעבודתנו עם ילדים בסיכון הנמצאים תחת חסותנו נשען על עזרה ותמיכה של ידידים .אנו מסורים למטרה להחזיר לכל ילד וילדה את האמונה בעצמם ואת אמונתם שהעולם נועד גם להם. כל מחווה ונתינה מחזקת את אמונתם בעולם הסובב אותם, ואמונה זו דרושה כבסיס שעליו אנו בונים מחדש את עולמם ומאפשרים את תהליך השיקום .אנו מזמינים אותך להשתתף בעשייה על ידי תרומתך ותמיכתך בעמותה.

לתרומה דרך האתר לחצו > כאן