מ"אינטל" באהבה, מבצע שלישי


לא עבר זמן רב מאז בוא הקבוצה השנייה של מתנדבי אינטל ובבית הילדים התקבלה ההודעה המשמחת על קבוצה נוספת של 13 עובדים המתכוונים להגיע ולסיים את מלאכת קודמיהם.

מכיוון שצביעת ביתני המגורים טרם הושלמה, היה זה מבצע שלא יכול היה להתקיים בעיתוי טוב יותר.

ואכן, אלעד רותם, יאיר אדוריאן, שחר בלקאר, יפעת בן-שחר, אבישי גנץ, ליאור ישראלי, אמיתי לוי, אבנר ליטב, אביעד לורי, דנה מונט, איציק רזי, צביקה סיידוף ויונתן תידהר הגיעו בשעת בוקר מוקדמת, חדורי מוטיבציה ומלאי נכונות לעשות את המיטב בזמן שהועמד לרשותם.                                                                
כמה שעות לאחר מכן, כשחדרי הילדים הפכו לבנים ומסבירי-פנים אמר אחד הילדים שהתיצבו לסייע למתנדבים: "עכשיו, כשהחדר שלי נקי, אני אשתדל יותר לשמור עליו וגם אבקש מהחברים שלי שלא ללכלך"... איזו אמת מוכרת ופשוטה.

"החולצות הכחולות" עם הלוגו של אינטל כבר הפכו לשם דבר בבית הילדים. בשל כך, בסיום יום ההתנדבות, לאחר ארוחת הצהרים, פנו ילדים, מורים, מדריכים ואנשי סגל לעבר הביתן "שטופל" כדי לחזות בשינוי.

"כמה מאמץ ואמצעים נחסכים מאיתנו" אמר לסובבים אותו אורי דוד, מנהל הפנימיה, בקול קצת נשבר. "בהעדר תקציב לא היינו מסוגלים להגיע לפלא הזה של שידרוג ביתן ברמה כזו. מדובר לא רק בשינוי מראה, אלא בשינוי אווירה ואפילו תרומה למצב-הרוח של הילדים. הם מודעים בראש וראשונה לצד ההתנדבותי. הם יודעים שאנשים עם הרבה אהבת-האחר בלבם, באו לסייע ללא גמול וללא תנאי. עבורם זו מתנה, ואין אדם פגוע ורגיש שהיד המושטת אינה משאירה בו חותם כלשהו, לפעמים לגמרי בלתי-מודע". ודוד מסכם לאחר הרהור: "אנחנו ברי מזל".

הגמול על הסיוע בודאי אינו בעין. הוא נותר בתוכנו. לפעמים באופן בלתי מודע...

ולבסוף,תמונותיו הנאות של אבנר ליטב מצליחות לשקף יותר מכל את ההבט האנושי של יום ההתנדבות המושקע הזה:

                  לתמונות נוספות