מ"אינטל" באהבה, מבצע שני

כבר נרכש נסיון ראשוני. הקבוצה הקודמת של מתנדבי "אינטל" בדקה ולמדה הייטב את הצרכים.

גם יוסי, איש האחזקה של "בית הילדים" יודע מה להכין לקראת בואם של המתנדבים החדשים העומדים לסייע בידו במסירות. והילדים המצטרפים לקבוצה הנוכחית כבר מחכים דרוכים להתחיל בצביעת חדרי ביתן המגורים הגדול. ניתן לגשת די מהר למלאכה.

הקדמה קצרה על המוסד (ראו נא: www.childrenshome.org.il). הבעת תודה לאולגה, שהודעתה על בוא הקבוצה ריגשה את הנהלת המוסד. קפה חם, כיבוד של בוקר ומתחילים.

אילן משיח, אולגה חנוכייב, אריאל דביר, דוד פאר, דניאל וינר, נורית קאופמן, סיון גמליאלי, שאלתיאל ינאי ושלום הלוי מתחלקים לצמדים ומתפרסים בחדרים כשלצידם הילדים.

ניילונים על הריצפה ועל תמונות הקיר, נוטלים גלילים (רוֹלֶרִים), מברשות ומגשי צבע, ותוך דקות כולם נראים כאנשי מקצוע לכל דבר.

שעה ראשונה היא מעין אימון בשימוש בעזרי הצביעה והתייעלות יצירתית. עוד מעט קט והחדרים משנים פניהם. כתמי הקירות נעלמו והמשטחים הלבנים מפיצים אור ותחושת ניקיון ורעננות.

אחד החדרים כמעט גמור. הצוות כבר מתכונן לעבור לחדר הבא כשהילד שאתם נוטל בטעות מברשת צבע חום טרי, טובל אותה בלבן ולפני שמישהו שם לב, מכסה את הקיר בפסי שתי וערב צבעוניים. "מזל שאנחנו משתמשים בצבע ייבוש-מהיר" הסבירו חברי הצוות בעדינות לילד הנבוך, ויחד עמו צבעו את הקירות מחדש.

השעה 10:30. מתכנסים להפסקת אוכל משותפת. האגף המרכזי לבש חג. יושבים בחדר האוכל הקטן סביב שולחן עמוס כל טוב.

בכל ביתן קיים חדר אוכל צנוע כזה. בהתאם לשיגרת המקום, כל 86 הילדים אוכלים ארוחת צהרים בחדר האוכל המרכזי ובערב כל קבוצה מכינה לעצמה - בעזרת המדריכים - את ארוחת הערב שלה והילדים אוכלים באווירה קרובה ואינטימית יותר.

השיחה מתגלגלת בחופשיות על דא ועל הא, סנדוויץ' אחרון וקמים לשעה נוספת של פעילות. מאמץ קצר ולקראת אמצע היום החדרים כולם מחודשים, נעימים למראה ומוכנים לקבל את פני דייריהם הצעירים.

ההספק גם הפעם היה מעל ומעבר למתוכנן. חברי סגל בית הילדים באים לחזות בשינוי. תמונה קבוצתית. שפע של הלצות על החוויה המשותפת העומדת בפני סיום. לחיצות ידיים חמות ופרידה.

הצוות וחניכי "הבית" מייחלים שהיא תהיה זמנית בלבד.

 לתמונות מיום ההתנדבות.