יום של כיף בלתי נשכח במלון נווה אילן

 

כשהקבוצה הגיעה לרחבת המלון, המשתתפים לא ידעו בדיוק למה לצפות.

בשעה 9 בבוקר התרווחו על הדשא רחב-הידיים של מלון נווה אילן 45 ילדים - מלווים ב- 20 מדריכים, מצויידים בכובעים, ונושאים תיקי-יד עם בגדי-ים, מגבות, שפופרות קרם שיזוף, סנדביצ'ים ופירות. לקראתם מיהרו ארמין, מנהל המלון ועוזריו, יוצאים מדרכם כדי לקבל את פני האורחים החביבים בחום ואהבה. זה אמור להיות יום כיף. יום דרור עבור ילדי השמש, באוויר הצח ובמרחב הפתוח.

במהרה הרגישו כולם – חניכי שלוש הקבוצות הצעירות של בית הילדים – חופשיים להתפזר לעבר האטרקציות המגוונות שהמתינו להם מבעוד מועד: מגלשות מתנפחות, שולחנות כדור-קט, ערסלים, משחקי חברה ועוד.

שולחנות ארוכים המשמשים בד"כ את אורחי המלון הוסבו לבר של משקאות קלים, ושני חניכים הוסבו ל"ברמנים" ומזגו לחבריהם, עד שפקעה סבלנותם והם מיהרו להצטרף לקבוצות המשתובבות. אחת הקבוצות התמקדה במשחקי כדור. אחרים השתעשעו במתנפחים. איש לא נשאר חסר מעש, למעט המדריכים, אשר בראותם את הבנים והבנות שקועים לחלוטין במישחקיאדה העליזה, מצאו זמן חופשי לנוח או לקרוא עתונים אגב לגימת הקפה המיוחד שארמין הכין במו ידיו והגישו להם.

במהלך הבוקר נכנסה כל אחת משלוש הקבוצות בתורה לבריכת השחיה לשעה של שעשועי מים. היתה זו הנאה מיוחדת לכל אחד ואחת, מכיוון שבית הילדים עדיין לא התברך בבריכת שחיה וממתין לאמצעים הנדרשים כדי לבנותה.

ב- 12:30 הוזמנו כל הילדים ואנשי הצוות לחדר האוכל המרכזי של המלון שם הוכן עבורם מזנון רחב-ממדים עם מבחר ענק של מטעמים כיד כשרונו ודמיונו הטובים של השף. בנימוס ומשמעת שהפליאו את עובדי המלון בחרו הבנים והבנות את המאכלים שאהבו מתוך העושר הקולינרי שנפרש לנגד עיניהם והרוו את צמאונם במיץ טבעי ממיכלים גדולים בפינת המשקאות. כל זה בנוכחות אורחי המלון הרגילים שלא חשו במחזה החריג שהתפתח למעין מיני-דרמה בשכנותם. לא יהיה זה מוגזם לומר כי כמעט אף ילד מתוך הקבוצה הזו לא ביקר במלון בימי חלדו, ובודאי מעולם לא חווה או התחכך בכזו שיפעה של רווחה ויופי.

איש מאנשי הצוות של בית הילדים כמו גם של המלון עצמו לא יכול היה להשאר אדיש למראה החדוה המאופקת והאושר הגנוז שניבט מעיניהם המשתאות של הילדים הצועדים בשקט מהמזנון עם צלחותיהם המלאות כל טוב לעבר השולחנות המבריקים וא"כ חוזרים חלילה אל מזנון הקינוחים המפתה הגדוש עוגות מכל סוג ומין, גלידות בגוונים מרהיבים, מיני מתיקה, ענבים, מלונים, וכיוצ"ב מעדנים קולינריים מושכי עין ולב.

הסיפור אינו מסתיים כאן. ביום המחרת חזר הארוח על עצמו עם שלוש הקבוצות הנותרות של בית הילדים. מלון נווה אילן, אחד ממלונות רשת C-Hotels פתח את שעריו, או נכון יותר את ליבו, בפני כל אחד ואחת מחניכי בית הילדים.

הארוע שהשאיר את הנותנים והמקבלים כאחד עם גרון נשנק ועיניים רטובות אורגן באהבה ללא גבולות ע"י ארמין גרינוואלד מנכ"ל, דיקלה יעקב מנהלת יחסי הציבור וניר סאסי, שף המלון.

הייתה זו אחת הפעמים הנדירות בהן התקשו הילדים ומלוויהם להביע במילים "תודה רבה" את עוצמת הרגשות שפיעמו בקרבם נוכח הטוב והחום-האנושי שהורעפו עליהם ביום קיץ אחד מלא אושר.

   לתמונות נוספות מהארוע.