סדנת צילום

תלמידי חטיבת הביניים משתתפים זו השנה השביעית בסדנת צילום בשיתוף עם בית הספר לצילום במוסררה, ירושלים. בכל שנה נבחרים כ- 8 נערים מחטיבת הביניים להשתתף בסדנה הכוללת 20 שיעורים. היציאה לבית הספר, והמפגש עם הצוות והציוד מעניקים לנערים חוויה ייחודית. הם לומדים להסתכל על העולם דרך עדשה שונה מעדשת העין המשמשת אותם בחיי היומיום, ולבטא את עולמם הרגשי בדרכים שלא הכירו קודם.

התוצרים שלהם ב"שפת הצילום" מוצגים בפנימייה ומהווים אות להשגיות כמו גם אמצעי לשיפור הדימוי העצמי. רבים וטובים בבית הספר מקווים ושואפים להגיע לסדנא בעתיד.

                                                                                                                     צילום של אחד התלמידים

משתתף מספר:

" ...התחלנו את הסדנא בלימוד כללי על צילום והתנסינו בהשפעה של אור על הצילום. הבנו איך משתמשים באור טבעי, כמו השמש ואור יום וגם באור מלאכותי של מנורות ופלש בסטודיו. בשיעורים הראשונים יצרנו פוטוגרמות, שהן פיתוח של צילומים ללא מצלמה. למדנו להכנס לחדר חושך ולהדפיס את החומרים.

אנחנו לומדים להסתכל על העולם קצת אחרת. אנחנו שמים לב לפרטים רבים ובוחרים דברים שונים ומעניינים לצלם. בנוסף, היו לנו שיעורים בתוך בית הספר, שהם שיעורי סטודיו, שם ביימנו מצבים מצחיקים וצילמנו אותם. הספקנו לצאת למקומות בירושלים כמו שכונת מוסררה ואזור בניין העירייה ולמדנו לצלם נכון במצלמות דיגיטליות ובמצלמות פילם. בכל סוף שיעור איתי מראה לנו את מה שצילמנו על מסך מחשב ולפעמים ממש קשה להאמין שאלו תמונות שאנחנו צילמנו..."