ראש השנה - VIP


מבין כ- 90 החניכים של "בית הילדים", ישנם רבים עבורם עונת החגים והחופשות אינה זמן של גיל והנאה. מדובר בילדים שאין להם לאן לצאת, ולו לתקופה קצרה ביותר. החשש מחשיפה מחודשת לסביבתם הקודמת - העויינת ולעיתים מסוכנת - גדול מדי. ילדים אלה, חסרי בית במלוא מובן המילה, נשארים תדיר בקמפוס לאחר שחבריהם יוצאים לבילוי חופשות וחגים בחיק משפחותיהם.

בראש השנה הנוכחי זכו 12 הילדים שנשארו מאחור לחוויה מיוחדת במינה. צוות "מלון נווה אילן" העניק להם חלופה מרגשת, מלאת אהבה והפתעות. הם הפכו לאורחים אישיים של המנהל ארמין גרינוולד וצוותו המסור.

בקיץ הקודם כבר זכו הילדים למעמד VIP במלון, אשר העניק להן יום כיף של "Fun & Sun". הפעם היו האטרקציות מפתות לא פחות: בריכת השחיה המלטפת, אתר המתנפחים הצבעוני, מגרש המשחקים המאובזר, חדרי המשחקים האלקטרוניים ופינות התחביבים.

הילדים זכרו הייטב גם את הארוחות הגדושות מטעמי-שף, ואלה לא הכזיבו גם הפעם, כולל גלידות השרבט המפורסמות של הבית, טעימות ואהובות במיוחד.

הדאגה הכנה של הצוות, האהבה שהורעפה מצידם על האורחים הקטנים והאווירה האינטימית שנוצרה – את כל אלה ניתן לסכם במילים קצרות: תריסר הילדים הקטנים, החלשים והפגיעם ביותר במוסד, זכו לבית חליפי, מְאמֵץ, אמיתי, אפוף חום אנושי, תחליף טבעי ככל האפשר להעדר המשפחה הביולוגית.

אין פלא שכאשר הגיעה העת להיפרד בקשו כולם 'להשאר עוד קצת'. כשהוסבר כי רכב ההסעה הגיע וממתין, הסתכלו הילדים לעבר ארמין וצוותו והשיבו: "אין דבר, נחזור מאוחר יותר ברגל"...

מלון נווה אילן נתן בצינעה, אך מכל הלב. לפי איזה קנה-מידה אפשר לכמת או להעריך

את העובדה שראש השנה תשע"ב ישאיר בקבוצת ילדים קטנה וחסרת-כל, כל כך הרבה זכרונות של אושר.

 

 חג החנוכה