שמחת פורים


פורים: הרבה עליצות, חוויות ומשלוח-מנות מרנין

ההכנות לפורים בבית רגיל שיש בו מספר ילדים הן כאב ראש לא מבוטל. תארו לעצמכם מה פירושו של דבר להלביש 86 ילדים וילדות בתחפושות אישיות לפי העדפותיהם, בחירתם ועושר דימיונם.

ורדה ואורית האמונות בבית הילדים על הכביסה, הגיהוץ, תיקוני הבגדים וחלוקתם לילדים, החלו במבצע פורים הקדחתני שבועות מראש.
הן מצאו דרך יצירתית להתאמת התחפושות: עשרות בגדים ניתלו לראווה במחסן הבגדים כך שהילדים יכלו להתרשם מהתצוגה הצבעונית, לבחור פריטי לבוש ולהתאימם לנטיות האינדיוידואליות שלהם. האוסף המגוון הועשר עוד יותר ע"י תרומות לבביות ונדיבות מטעם בתי-מסחר לצעצועים ואביזרים כגון החנויות "תעתועים" בלוד ו-"עולם הצעצועים" בפתח-תקוה.
ההצע העשיר הזה שחרר מעט את הלחץ מעל ורדה ואורית ואיפשר להן להתפנות לטיפול בתחפושות שלא ניתן היה להרכיבןן מן המוכן.

חגיגות הפורים החלו בתופים ובנגינה. כל קבוצה צעדה בתחפושות מלאות אל עבר הביתן של הקבוצה הצעירה ממנה, והזמינה את חבריה להצטרף לתהלוכה הססגונית לעבר מוקד הארועים בחדר האוכל הנאה, המקושט והמואר בשלל ציבעונין.

באזור המגורים, כל ביתן אימץ לעצמו נושא סביבו חגו הארועים הקבוצתיים. אחת הקבוצות בחרה בנושא הג'ונגל, והקבוצה השניה הקימה מסעדה מזמינה ומעוררת תיאבון. הקמפוס הפך לפתע ליריד סואן ומלא המולה, והילדים עברו ממוקד ארועים אחד למשנהו, תוך שהם משתתפים במשחקים והפעילויות השונות.

ה- "גראנד פינאלה", אקורד הסיום המרשים, היה כירת ברבקיו ענקית, שהביאה לסיומם מספר ימים של חדוה, שעשועים ואוכל משובח.

בנוסף, זכה השנה בית הילדים לקבל משלוח מנות עשיר ונדיב במיוחד, מצד מספר בתי ספר בסביבה. המשלוחים עוררו שמחה ועליצות רבה בקרב כל באי בית הילדים. הבנים והבנות, נמעני המתנות, המשחקים ודברי המאפה לא מצאו מילים טובות-מספיק כדי לתאר את שמחתם מחד, ועומק הערכתם מאידך.

יבואו אם כן על הברכה:
-  תלמידי כיתה ד' בבית-הספר עין-הרים, מטה יהודה.
    -  תלמידי כיתה ג' בבית-הספר קסם, מטה יהודה.
        -  כיתת בני המצווה ממושב בני דרור.
            -  ותלמידי כיתה יא' מבית-הספר המסורתי בירושלים.

לכולכם שלוחה תודתנו. משלוח המנות היה חיבוק חם לילדים אשר כל כך זקוקים ומחכים לו. הוא העביר לכל אחד ואחת מסר של עידוד: יש מי שחושב, מוקיר ואוהב אותכם! לכן נאמר שנית ליוזמי המעשה הטוב הזה: מי יתן ותזכו להנות מחדוות הנתינה וימלאו כל משאלות ליבכם לטובה.

 

  עוד על ארועי חג הפורים.