עזרה מבורכת

בחודשים האחרונים זכה בית הילדים לסיוע מעודד ממספר גופים עסקיים ותורמים פרטיים. בעזרת הנדיבות הזו שלוותה ברגישות רבה לצרכי הילדים, ניתן היה לבצע מספר תוכניות שאחרת היו נשארות בגדר משאלת לב.

שתי תרומות מוערכות ביותר מטעם חברת מארוול והקרן של עובדי החברה אפשרו לילדים פעילויות מעבר לשעות הלימודים ומחוץ לקמפוס, בעיקר בתקופת החגים: פסח ופורים.
הילדים נהנו מטיול מרגש בגן-החיות התנ"כי, ובחנו בענין, בלווי הסברים, את מגוון בעלי החיים ואורחות חייהם. יציאה חוויתית נוספת הייתה לסרט בתיאטרון ירושלים.
מעבר לכך נרכשו בעזרת התרומות המועילות הללו בגדים לקראת הפסח לילדים אשר יד משפחותיהם אינה משגת לדאוג לצורך הבסיסי זה. ועדיין נותרו אמצעים לקיים עבור הילדים סיורי-יום נוספים שהם בגדר העשרה חשובה ביותר למי שנמצא במסגרת פנימייתית.


התופעה של ילדים - השנה 20 במספר - אשר אין להם אפשרות לשהות בחיק משפחותיהם בחופשת החגים ולכן נאלצים להישאר בקמפוס במשך כל העת הזו, דורשת תמיד תשומת לב מיוחדת.
אספקת מזון כשר, למשל, בתקופה בה רוב הילדים והצוות בחופשה והמטבח המרכזי סגור, היא כשלעצמה אתגר לא פשוט. בעבר הוציא בית הילדים משאבים רבים על תשלום לחברות קייטרינג אשר הובילו מזון כשר למוסד מדי יום ביומו.
השנה הילדים והצוות אשר נשארו מאחור זכו לטיפול מיוחד במינו וטעמו עדיין שמור עימהם. שני בתי מלון הממוקמים כמטחווי-קשת מבית הילדים, מלון קיבוץ מעלה החמשה ומלון נווה אילן סיפקו את כל המזון הדרוש לאורך כל ימי החג. מלון מעלה החמישה דאג לאפשר קיום סדר כהילכתו מתחילתו ועד סופו, כולל כל דקדוקי ההגדה, והשלים את הנחוץ גם ביום החג שלאחריו. תודות לשפע שהרעיף עליהם המלון העבירו הילדים את ליל הסדר בחדוות חג אמיתית ובלווי הרבה רגשות הודיה.
מכאן ואילך נטל על עצמו מלון נווה אילן את אספקת המזון לילדים למשך ימי החג האחרים, וידידי בית-הילדים ב- מושב נווה אילן התגייסו ותרמו מזמנם ומרצם כדי להעביר את האוכל הטרי כל יום לבית. ובאיזה ארוחות מדובר... מאכלי מלכים של ממש! כטעמם של תבשילים אשר נרקחו מעומק הלב, בהרבה אהבת חינם ובנתינה ללא גבול.

 

לקראת סוף חודש מאי, ב- 25.5.11, התקיים בבית הילדים טקס צנוע אך מרעיד נימי-נפש. שטח קטן ממדים החבוי בין שני בניינים בקמפוס נעור לפתע לחיים והפך ל- מגרש קט-רגל על שם נורברט דאנקוביץ' נער אשר גורלו התעמר בו והוא ניספה במחנה ההשמדה אושוויץ בגיל 12. התרומה להקמת המגרש היפהפה ניתנה ע"י בני דודיו של נורברט והיא איפשרה פריסת משטח דשא מלאכותי בצבע ירוק-זית רענן, התקנת כל אביזרי המישחק, כולל שערים, חיפויי שמש תלויים דמויי מפרש בגוונים מרהיבים ומגיני חלונות ממתכת משורגת. המגרש הפך לאטרקציה מיידית, חביבה על הילדים ונגישה בכל שעות היום.

לכתבה המלאה ותמונות נוספות מהארוע לחצו-נא
>
כאן


ב
הזדמנות זו מביע בית הילדים את תודתו והערכתו העמוקים לחנויות, בתי העסק ובתי הספר אשר העניקו בלב חפץ תחפושות פורים מרהיבות עבור הילדים והעשירו את שמחת חגם, וכן לכל בני משפחתו של מנו אוסוואנג אשר העניקו לילדים יום עמוס פעילויות וחוויות ולא-שיגרתיות בחוות-אדם האקולוגית לזכרו של בן המשפחה אלון ז"ל.

לתמונות מתחפושות פורים לחצו-נא > כאן.
לתמונות מהטיול לחווה האקולוגית לחצו-נא >
כאן.

 

 חניכי בית הילדים, מנהליו וצוותו, שולחים את רחשי תודתם לתורמים הרבים הנוספים אשר תודות לנדיבותם, אצילות רוחם, רוחב  ליבם והתחשבותם בזולת, מעניקים למלאכת השיקום את ההמשכיות שהיא תנאי להצלחתה.