כנס בוגרים

בינואר 2009, רגע לפני המעבר אל בית הילדים החדש בפאתי אבו-גוש, אורגן כנס מחזורים גדול בקמפוס הישן שבשכונת בית-וגן.
במרוצת השנים היה הקמפוס הירוק והיפה ביתם של יותר מאלף ילדים, ושל עובדים רבים, שגם הם ראו בו בית. הכנס היה הזדמנות  למפגש מרגש של בוגרי ועובדי המוסד לשעבר עם דמויות מעברם ועם נופי ילדות שנצרבו עמוק בלבם. 
להלן שניים מהמכתבים הרבים שקיבלנו בעקבות הכנס:

"זכרונות ילדותי במוסד חרוטים חזק מאוד בזכרוני, ויש להם השפעה רגשית גדולה שבאה לביטוי אתמול בביקורי. התרגשתי ממראה אותם מבנים עם הגגות האדומים, אותם קירות, כאילו השנים שחלפו עברו עליהם כהרף עין... החדר בביתן, הכיתה, חדר האוכל והכניסה למוסד, קשה לתאר... וכמובן לא פחות מרגש היה לראות את חזי, המנהל הנצחי, וכמה חברים שזיהיתי, לאחר שעברו יותר מ-40 שנה.
ברצוני להודות מקרב לב לצוות העובדים וההנהלה על המאמצים הרבים באיתור האנשים וקיום הערב הזה."
                                                                 בני, בוגר בית הילדים של בני ברית 1968 
                                                              

"אני רוצה להודות לכם על היוזמה הנפלאה והמרגשת למפגש מחזורים במוסד בני ברית.
לקח לי כמה ימים להירגע מההתרגשות, ואני עדיין רואה בעיני רוחי את האנשים שהיו בשנות נעוריי חלק מהיום-יום שלי. חלקם היו ילדים והפכו לאנשים, וחלקם היו צעירים כמוני והפכו לבוגרים (עם שערות שיבה...). חלק מה'הילדים' הגיעו עם נשותיהם ועם ילדים קטנים משלהם, להראות למשפחה היכן בילו את שנות ילדותם. חיכיתי לראות אותם, ושמחתי כל כך להפגש ולדעת אלו אנשים מוצלחים עיצבנו בעבודתנו החינוכית.
אני חושבת שכל מי שעבד ב'בית הילדים של בני ברית', תקופה זו או אחרת, חש שהוא עשה משהו חשוב בחייו – למען ילדים שגורלם והקרובים אליהם בגדו בהם, ולמען החברה הישראלית.
לכולכם יישר כוח ובהצלחה במקום החדש."
                                        
ניצה, עובדת לשעבר במוסד בני ברית

  לתמונות נוספות מהכנס.