הורה מדבר: הצוות טיפל גם בנו, ההורים

בטקס סיום שנערך ביולי 2005 לילדי קבוצת "הרדוף" של בית הילדים אשר עמדה להיפרד מאיתנו, דיברה ריטה ס. אם לאחד הילדים. אלה דבריה:

" הורים יקרים, צוות וילדים יקרים!
חלפו להן ארבע שנים והגענו ליום הסיום של התקופה המשמעותית שבחיינו ובחיי ילדינו. זהו יום מרגש ומבלבל ולא קל לנו להגיד את מילות הפרידה האחרונות.
אני מדברת בשמי ובשם שאר הורי יחידת הרדוף ואני רוצה להגיד כמה מילים על התקופה הזו.אני זוכרת את השנה הראשונה שבה התקשינו לסמוך על אנשי הצוות ולקבל את הכללים של המקום, היינו בספק אם זו הדרך הנכונה והאם ההחלטה שעשינו לשים את ילדינו בבני ברית היא נכונה. דאגנו לילדים והתגעגענו מאוד, חשבנו שזה ייקח הרבה זמן להתרגל למקום הזה ולפרידה מהילדים, אבל בזכות התמיכה של הצוות השלב הזה עבר יותר קל.
קיבלנו מהצוות לא רק טיפול בילדים עם הרבה חום ואהבה, השקעה בלימודים וטיפול בהתמודדות שלהם עם קשייהם, אלא גם טיפול בנו ההורים, בהתמודדות עם הקשיים שלנו עם הילדים. אני רוצה להודות מקרב לב לכל אנשי הצוות:
לאיציק הרכז, ששם גבולות לילדים, וליווה אותם עם הרבה דאגה;
לסמי המדריך, על האהבה שנתן לילדים, אשר לרובם היה דמות אבהית;
ללירז המדריכה, על החמימות והלבביות;
לשרון הפסיכולוגית, אשר עזרה לילדינו להתמודד עם העולם הפנימי שלהם;
ולצוות המורים על ההתקדמות האדירה של הילדים בלימודים, שהגיעו עם פערים מאוד גדולים והצליחו לקדם אותם.
אני רוצה להגיד תודה גם לילדים של ביתן הרדוף, על החברות הטובה שלכם אחד עם השני ועל כך שלמדתם והצלחתם לתת יד אחד לשני. אני רוצה לאחל לילדים שלנו הצלחה גדולה בדרך החדשה, שיהיו לכם הכוחות, הסבלנות והרצון להתמודד עם העתיד והמכשולים שבדרך לחייכם הבוגרים. "