חדשות מבית קמפרעוברים דירה

הבית, המשמש מעון לנערים בוגרים הסובלים מבעיות רגשיות וזקוקים להשגחה, עובר למשכנו החדש. חלק מהנערים הם בוגרי בית הילדים אשר נקבע כי עליהם להמשיך בטיפול פנימייתי בטרם יחזרו למסגרות הקהילתיות הנורמטיביות. עם זאת כמעט כולם מצליחים בסופו של דבר, בהגיעם לגיל 18 להיקלט בצבא ולהשתלב בהצלחה בחברה האזרחית.

המבנה החדש נמצא בשכונת קרית היובל בירושלים, אזור יותר מרכזי מקודמו המאפשר חופש תנועה נוח יותר לבתי הספר ולפעילויות האחרות. חשובה עוד יותר היא העובדה שהבית רחב הידיים יאפשר קליטה של 8 נערים נוספים על ה-   14 הנוכחיים.

וחדשה מרעישה למדי נוספת: נערי הבית עומדים לזכות בהזדמנות חייהם ולצאת בפעם הראשונה לחו"ל. הקבוצה הוזמנה ע"י הקהילה היהודית של מרסיי (צרפת), וקשה לתאר את ההתרגשות הכללית. עבור כמעט כולם זו נסיעת הבכורה מחוץ לגבולות ישראל. התכנית בצרפת כוללת ביקורים באתרי תיירות, פעילויות שטח, הפלגה לאחד האיים בסביבה, משחק כדורגל וארוח בבתיהם של חברי הקהילה לארוחת ערב שבת. כולנו תקווה כי הביקור יהיה לא רק חוויה מעשירה ומרתקת אלא גם תחילתה של ידידות מתמשכת עם הקהילה היהודית החמה של מרסיי.

 

טיול-החוויה של ילדי בית-קמפר למרסיי

 ילדי בית הנערים "קמפר" אכן יצאו לביקור המצופה בעיר מרסיי בהזמנת הקהילה היהודית במקום. לרוב המשתתפים הייתה זו טיסה ראשונה לחו"ל. ומה לא עשו חברי הקהילה כדי להנעים את זמנם של הילדים! מעבר לארוח האישי בבתים הפרטיים, נלקחו האורחים הצעירים לטיול באחד האיים הסמוכים, לפרק שעשועים ססגוני וליום של ספורט אתגרי. החוויה הבלתי נשכחת מהדהדת מהדברים שכתבו הילדים עצמם: "חוויה שאין שניה לה"... "תודה תודה לקהילת מרסיי שבזכותה הצלחתי לצאת בפעם הראשונה בחיי מחוץ לישראל. כעת אני מרגיש כמו כל מי שהיה במטוס ונהנה" החוויה הכי כייפית שהייתה לי... תמיד אזכור את הנסיעה הזו"...